Kierunki podświetlenie kabiny i inne cuda...

Tematy związane z żarówkami, bezpiecznikami, kabelkami, czujnikami
Pedross

Kierunki podświetlenie kabiny i inne cuda...

Post autor: Pedross »

Witam. Multivan 2004r highline. Problem jaki zauważyłem u siebie to jak włączę podświetlenie w kabinie to kierunki z tyłu w lampach świecą strasznie słabo. Nie widać w dzień. Słychać z tyłu takie brzęczenie. Zlokalizowałem tam dodatkowy przekaźnik. Prawdopodobnie od haka bo widać jest to nie oryginał. Wiązki kabli idą właśnie do gniazda obok haka. Jeśli oświetlenie w kabinie jest zgaszone to kierunki działają normalnie :| druga sprawa czasami po odpaleniu auta nie włącza sie panel klimy oraz nie działają szyby. Pewnie jakiś główny moduł wali w ch... wyłącze auto i włączę czasem pomoże a nieraz nie. Zazwyczaj widzę że dzieje sie tak częściej jak pada na dworze. Czyli wilgoć zwiększa częstotliwość wystepowania tego objawu. Podejrzewam też u siebie panel klimy do zmiany ponieważ klima raz działa raz nie a wentylatory chodzą na wysokich obrotach.
Błędy vag
00003 control module defektive (klimattonik moduł)
01330 central control module for central convenience (J393) no signal
01336 company data bus for comfort system - no signal
Rowojtek

Re: Kierunki podświetlenie kabiny i inne cuda...

Post autor: Rowojtek »

Przewód mosowy nadwozia sprawdzony?
Pedross

A gdzie mam szukać ? Dodam że w aucie mam założony dodatkowy wyłącznik prądu. Główny, po przekreceniu hebla brak elektryki w całym aucie. Ktoś to założył w niemczech nie wiadomo z jakiego powodu
asedas
Administrator

Post autor: asedas »

Dodatkowy wyłącznik to pewnie zabezpieczenie antykradzieżowe :)
Obrazek
Pedross

Też tak sądzę. Dziś znów pogoda deszczowa i radio plus panel klimy sie nie włączył przy starcie auta. Szyby także nie działają :shock: za to po ruszeniu auta zamykają się drzwi :lol: ogólnie widzę auto zyje swoim rytmem. Wiatraki klimy chodzą na maksa pomimo wyłącznego panelu. Myślę że zacząć muszę od zlokalizowania modułu konfortu. Sprawdzanie tam kabli i może rozebrać go ewentualnie zamówić drugi po takim samym nr. Później panel klimy...
ODPOWIEDZ